» اخبار استان » مناطق آزاد سکوی پرش اقتصادی کشور
گروسی
اخبار استان - اقتصادی - پلدشت - پیشخوان

مناطق آزاد سکوی پرش اقتصادی کشور

اردیبهشت 20, 1402 50

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: باید با جذب سرمایه‌گذاران خارجی، مناطق آزاد را به سکوی پرش اقتصادی کشور تبدیل کنیم.

به گزارش حرف رک، حسین گروسی در گفتگو با خبرنگار آراز سسی با اشاره به اهمیت پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی گفت: باید با جذب سرمایه‌گذاران خارجی، مناطق آزاد را به محل جهش اقتصادی کشور تبدیل کنیم.

وی با اشاره به رویکرد دولت در جذب سرمایه‌گذاران خارجی به‌منظور جهانی‌شدن مناطق آزاد تصریح کرد: در این نمایشگاه سرمایه‌گذاران بیش از ۷۰ کشور حضور دارند و این فرصت خوبی در شناساندن ظرفیت‌ها و مزیت‌های کار اقتصادی در مناطق آزاد است.

وی اظهار کرد: مناطق آزاد چون در پیرامون قرار دارند می‌توانند باعث توسعه کشور شوند چرا که اقتصاددانان معتقدند پیشرفت از پیرامون به مرکز می‌رسد.

رئیس هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه مناطق آزاد نمونه بارز اصل ۴۴ قانون اساسی هستند ابراز افزود: باید اقتصاد و تجارت را در مناطق آزاد مردمی کنیم و امیدواریم با استفاده از سرمایه‌های مردمی شاهد رشد اقتصادی در عرصه‌های مختلف باشیم.

به گفته وی منطقه آزاد ماکو جزو اولین مناطق در تشکیل اتاق تسهیل و حمایت از سرمایه‌گذاران  است و در این راستا  ۱۰۰ فرصت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های لجستیک ترانزیت، کشاورزی صنعت و معدن و گردشگری تهیه شده و در اختیار مراجعین و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×