» تازه های خبر » نقره خسروانی پس گرفته شد
تازه های خبر - ورزش

نقره خسروانی پس گرفته شد

تیر 3, 1403 40

ملی‌پوش پارادوومیدانی ایران که در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو یک مدال نقره کسب کرده بود، با محرومیت سه‌ ساله مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «حرف‌رک» به نقل از خبرگزاری تسنیم  کمیته بین‌المللی پارالمپیک اعلام کرد که امیر خسروانی ورزشکار پارادوومیدانی ایران به‌دلیل تخلف در قوانین ضددوپینگ به‌مدت سه سال محروم شده است.

در نمونه‌گیری ادرار که روز 10 اکتبر 2023 (18 مهر 1402) از این ورزشکار گرفته شده ماده ممنوعه وجود داشته است که در فهرست مواد ممنوعه آژانس جهانی ضددوپینگ (WADA) قرار دارد. خسروانی از 16 ژانویه 2024 (26 دی 1402) از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک تعلیق شد تا پرونده او به‌طور کامل بررسی شود.

پس از بررسی‌های نهایی، این ورزشکار که در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو به مدال نقره در پرش طول رسیده بود، به‌مدت سه سال محروم شد؛ محرومیتی که تا 15 ژانویه 2027 (25 دی 1405) به طول می‌انجامد.

همچنین تمام نتایج ثبت‌شده توسط این ورزشکار از تاریخ جمع‌آوری نمونه (18 مهر 1402) ابطال شدند و بدین ترتیب مدال نقره او در هانگژو نیز پس گرفته می‌شود.

براساس اعلام کمیته بین‌المللی پارالمپیک، هر ورزشکاری در قبال مواد پیداشده در نمونه‌اش کاملاً مسئول است.
به گزارش تسنیم، خسروانی 21 تیر 1402 و در جریان مسابقات پارادوومیدانی قهرمانی جهان در فرانسه به مدال نقره رسید و سهمیه پارالمپیک 2024 پاریس را نیز به خود اختصاص داد؛ البته این مدال و سهمیه شامل محرومیت نمی‌شود. سهمیه در دوومیدانی به نام ورزشکار نیست و به کمیته پارالمپیک کشور تعلق دارد.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×