نماز
اخبار استان - سیاسی - میاندوآب
ائمه جمعه آذربایجان غربی عنوان کردند:

هراس دشمن از تداوم مکتب حاج‌قاسم سلیمانی

دی 15, 1402 ۳:۰۰ ب٫ظ 00

ائمه جمعه آذربایجان‌غربی در خطبه‌های نمازجمعه امروز شهرهای مختلف این استان با محکوم‌کردن حادثه تروریستی کرمان، پاسخ قطعی و سختی به جنایات تروریست‌ها داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «حرف رک»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی قریشی امام‌جمعه ارومیه امروز در خطبه‌های عبادی و سیاسی نمازجمعه این شهرستان، اظهار کرد: ترور کور در سالگرد شهادت حاج‌قاسم نشانه شکست دشمن در تحقق اهدافشان است.

وی تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی به خیال خام خود می‌توانند باعث تضعیف مکتب شهید سلیمانی شود؛ اما قطعاً چنین جنایاتی نه‌تنها موجب ترس و عقب‌نشینی از ارزش‌های انقلاب اسلامی نخواهد شد، بلکه اراده مردم ما را مستحکم‌تر از قبل خواهد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام‌جمعه ارومیه به دیدار رهبر معظم انقلاب با جمعی از مداحان در سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و گفت: معظمٌ‌له در دیدار خود با مداحان فرمودند: امروز بار جهاد تبیین بر دوش شما مداحان اهل‌بیت است.

وی در ادامه سخنان خود بار دیگر شرکت در انتخابات وظیفه همگان دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار خود با مداحان فرمودند: مبارزه با فساد نقطه قوت جمهوری اسلامی است و برخی می‌خواهند این نقطه قوت را تبدیل به نقطه‌ضعف کنند و باید در مقابل دلسردکنندگان مردم ایستاد.

قریشی عنوان کرد: امروز دشمن برای کاهش مشارکت مردم با سیاه‌نمایی به دنبال شرکت کم‌رنگ مردم در انتخابات هستند، اما مردم باید در انتخابات و تعیین سرنوشت خود به‌رغم همه مشکلات مشارکت فعال داشته باشند و تحت‌تأثیر القای دشمنان قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه شرکت در انتخابات تیری در چشم دشمنان اسلام است، افزود: اکنون هدف اصلی دشمنان پایین آوردن آمار انتخابات در ایران هستند؛ اما به کوری چشم دشمن بارها گفته‌ایم که ملت از رهبری حمایت کرده و بر آرمان شهدا ایستادگی خواهد کرد.

پاسخ به جنایات تروریست‌ها حتمی و قطعی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید حسن‌زاده در خطبه‌های نمازجمعه این هفته میاندوآب با محکوم نمودن حادثه تروریستی کرمان، اظهار کرد: در پشت پرده این جنایت تروریستی، استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی قرار دارند.

امام‌جمعه میاندوآب با بیان اینکه دشمنان در چند سال اخیر بیش از هزار عملیات تروریستی را طراحی کرده بودند، افزود: در طول ماه‌های گذشته، نهادهای انتظامی و امنیتی توطئه‌های زیادی را خنثی کرده‌اند و از بسیاری از رفتارهای وحشیانه مشابه حادثه کرمان جلوگیری کرده‌اند و ما نیز این رشادت‌ها و ایثارگری‌های نیروهای امنیتی و انتظامی را ارج می‌نهیم.

وی با اشاره به اینکه قطعاً پاسخ سخت و محکمی به عاملین و آمرین این جنایت داده می‌شود، گفت: رئیس‌جمهور و فرمانده کل سپاه نیز امروز در سخنرانی خویش در کرمان به آن اشاره و تأکید کردند و به فضل الهی انتقام شهیدان گرفته خواهد شد و تروریست‌ها و حامیان آنها به سزای اعمال خویش خواهند رسید.

حسن‌زاده با بیان اینکه پاسخ به جنایات تروریست‌ها حتمی و قطعی است، تصریح کرد: زمان و مکان این پاسخ را سربازان ولایت مشخص خواهند کرد و قطعاً این پاسخ سخت، کوبنده و محکم و قاطعانه خواهد بود.

امام‌جمعه میاندوآب با بیان اینکه برخی زمانی می‌گفتند که اکنون زمان موشک نیست، اظهار کرد: ولی امروز به عینه می‌بینیم که حماس با موشک و تانک در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کرده است.

وی گفت: باید روزبه‌روز بر قدرت نظامی، اقتصادی و سیاسی خود بیفزاییم تا شاخ استکبار را بشکنیم و او را بر زمین بزنیم.

دشمن از گسترش تفکر حاج‌قاسم هراس دارد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین وحید طالبی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه پلدشت، اظهار کرد: دشمن امروزه شکست‌های خود را نتیجه تفکر حاج‌قاسم می‌دانند.

وی تصریح کرد: دشمنان به‌شدت از تفکر حاج‌قاسم عصبانی هستند و این موضوع را در مراسم پیاده‌روی اربعین بارها شاهد بوده‌ایم.

امام‌جمعه پلدشت افزود: پشت پرده عاملان حادثه کرمان طی روزهای آتی تبیین می‌شود.

طالبی به بیان اینکه، پاسخ سخت و سنگینی به عاملان حوادث تروریستی کرمان داده می‌شود، افزود: انتقام حاج‌قاسم در دو سطح تاکتیکی و راهبری است.

وی اظهار کرد: کشورمان مراحل انتقام را هوشمندانه پیش می‌برد و با تحلیل دقیق می‌توان به آن دست‌یافت.

طالبی با اشاره به اینکه، هوشیاری، اتحاد و همدلی ملت ایران در صحنه‌های مختلف دشمن را مأیوس کرده است، افزود: انتقام قطعی است و عاملان حادثه تروریستی کرمان منتظر انتقام سخت ملت ایران باشند.

وی با اشاره به انتخابات پیشرو، تصریح کرد: ملت ایران با حضور گسترده خود در انتخابات مجلس برگ زرین دیگری را رقم می‌زنند.

استکبار و صهیونیسم پشتیبان حوادث تروریستی قرار دارند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اصغر جلالی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته چهاربرج با اشاره به حادثه تروریستی کرمان، اظهار کرد: حادثه تروریستی در کرمان نشان داد دشمنان بشریت، محوری‌ترین عامل زوال و شکست‌های راهبری خود را حاج‌قاسم می‌داند.

امام‌جمعه چهاربرج افزود: اتفاقات کرمان این را نشان داد که اینها علاوه بر حاج‌قاسم سلیمانی از شهید سلیمانی و زائر سلیمانی هم هراس و واهمه داشته و در یک کلمه اینها از مکتب سلیمانی واهمه و ترس دارند.

وی با بیان اینکه در ایران همچنان پرشورترین و گسترده‌ترین تجمعات مردمی، حول محور مراسم‌های مذهبی، حمایت از جمهوری اسلامی، ضد صهیونیستی و آمریکایی و برای شخصیت‌های همچون حاج‌قاسم است، گفت: این موضوع واقعاً برای دشمن اصلی به‌شدت غیرقابل‌تحمل شده و در تمام مراحل و اجرای آگاهانه جنایت کرمان، بغض و عصبانیت آمرین و عاملین کاملاً نمایان هست.

جلالی تصریح کرد: دشمن به‌شدت عصبانی شده که مردم ایران سال‌به‌سال ارتباطشان با حاج‌قاسم قوی‌تر و محکم‌تر می‌شود.

امام‌جمعه چهاربرج با اشاره به اینکه در حال حاضر که گروهک خون‌آشام و مزدور داعش مسئولیت حملات را پذیرفته است، تصریح کرد: دو عامل مباشر و اصلی را می‌توان در حوادث تروریستی پدیدآمده در ایران مدنظر قرارداد که در این موضوع نیز صدق می‌کند.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×