» اجتماعی » هشدار سطح نارنجی هواشناسی در آذربایجان غربی
اجتماعی - اخبار استان - پیشخوان - گفتگو
رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی خبر داد:

هشدار سطح نارنجی هواشناسی در آذربایجان غربی

تیر 2, 1403 00

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در استان خبر داد.

مهدی صابری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «حرف‌رک» با اشاره به آخرین وضعیت شرایط آب‌وهوایی استان آذربایجان غربی اظهار کرد: طبق بررسی آخرین الگوهای پیش‌یابی و با عبور امواجی از تراز میانی جو، اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی در پی ورود سامانه جدید بارشی از غرب و شمال غرب کشور و تقویت آن در روزهای آینده، هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره به ایجاد مخاطره در استان عنوان کرد: رگبار متناوب باران و رعدوبرق و وزش باد گاهی شدید از امروز شروع خواهد شد و در نقاط مستعد بارش به‌صورت تگرگ خواهد بود.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی تمام مناطق استان به‌خصوص نیمه شمالی و مرکزی آذربایجان غربی را شامل می‌شود و این سامانه بارشی تا اواخر وقت روز دوشنبه (۱۴۰۳/۰۴/۰۴) ادامه خواهد داشت.

صابری عنوان کرد: احتمال آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها و برخورد صاعقه، احتمال خیزش گردوخاک محلی و کاهش دید دور از انتظار نخواهد بود.

وی با اشاره به اثرات مخاطره عنوان کرد: خودداری از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها مسیل‌ها و اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی، اجتناب از سفرهای غیرضرور و احتیاط در ترددهای شهری و جاده‌ای توصیه می‌شود.

رئیس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با بیان اینکه آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای آب‌گرفتگی معابر شهری و سیلابی شدن مسیل‌ها لازم و ضروری است: لازم است دستگاه‌های خدمات‌رسان اجرایی و شهروندان به این هشدارها توجه کافی و لازم را داشته باشند و تا اطلاع ثانوی در تردد در اطراف رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

صابری خاطرنشان کرد: خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع توصیه می‌شود.

خاطرنشان می‌شود شهروندان و مسافران توصیه می‌شود که از آمادگی لازم برای شرایط جوی متغیر برخوردار باشند و در صورت بروز رعدوبرق، از اقدامات ایمنی پیروی کنند. همچنین، کشاورزان و باغداران باید نسبت به محافظت از محصولات خود در برابر شرایط نامساعد جوی اقدام کنند.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×