در تابستان امسال؛

ورودی شبکه آب ارومیه ۵۰۰ لیتر بر ثانیه افزایش داشت

شهریور 28, 1402 10

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: جهت تأمین آب شرب پایدار در ارومیه، میزان ورودی آب به تصفیه‌خانه شماره دو، از یک هزار و ۶۵۰ لیتر در ثانیه به دو هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه افزایش یافت.

محمد اشرفی در گفتگو با خبرنگار حرف رک؛ به علت افت فشار و قطعی آب در برخی مناطق ارومیه اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از دلایل اصلی کمبود آب در این شهر کاهش نزولات آسمانی و افت منابع آبی زیرزمینی است.

وی تصریح کرد: در اثر خشکسالی‌های چند سال اخیر، ۱۱ حلقه چاه تأمین آب شرب در ارومیه از مدار بهره‌برداری خارج شد که با افزایش مصرف آب و افت سطح مخازن ذخیره، فشار آب نیز افت پیدا کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی بیان اینکه تولید متوسط روزانه آب در شهر ارومیه سه هزار و ۴۰۰ لیتر است، اظهار کرد: میزان تولید آب در ارومیه با میزان مصرف تقریباً برابری دارد؛ اما در مواقع پیک مصرف و ایام گرم تابستان میزان مصرف از میزان تولید پیشی می‌گرفت.

اشرفی با بیان اینکه در مواقع اضطراری و قطعی آب در استان و برخی مناطق ارومیه با استفاده تانکر آب‌رسانی می‌شد، گفت: باید قبول کنیم که منابع آب نامحدودی در اختیار نداریم.

وی تصریح کرد: با توجه به نیاز آبی در ارومیه، شرکت آب و فاضلاب در جهت خدمت‌رسانی به مشترکین و تأمین آب شرب پایدار، درخواست افزایش دبی آب ورودی به تصفیه‌خانه شماره دو ارومیه به سازمان آب منطقه‌ای ارسال و میزان ورودی آب به این تصفیه‌خانه از یک هزار و ۶۵۰ لیتر در ثانیه به دو هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه افزایش یافت.

اشرفی مدیریت آب را یک مدیریت فرابخشی دانست و گفت: ضروری است تمامی دستگاه‌ها، بهره‌برداران و مردم در راستای مدیریت مصرف با شرکت آب منطقه‌ای همکاری کنند.

وی تاکید کرد: همکاری مصرف‌کنندگان و بهره‌برداران بخش‌های مختلف کشاورزی، شرب و صنعت در مدیریت و تلاش برای کاهش مصرف، مهم‌ترین راهکار برای فرار از بی‌آبی هستند.

اشرفی ضمن دعوت از مردم برای مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در مصرف آب از مشترکین خواست تا با رعایت الگوی مصرف و پرهیز از مصارف غیرضروری، شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی را در ارائه خدمات مطلوب در شهرها و روستاهای استان یاری کنند.

انتهای خبر /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×