ارومیه - تازه های خبر

وصیتنامه«شهيد مرادعلي زاهد»

مهر 8, 1402 ۰:۰۵ ق٫ظ 10

شهید مراد علی زاهد در وصیتنامه خود نوشت: تنها وصيت من به شما توجه كردن به دستورات خداست. سعى كنيد با ياد و نام خدا زندگى كنيد.

به گزارش حرف رک،«شهيد مرادعلي زاهد» بیست و هفتم آذر 1341 در بخش سيه چشمه توابع شهرستان چالدران در يك خانواده كاملاً متدين و مذهبي ديده به جهان گشود. دوران ابتدايي و راهنمايي به تبريز مهاجرت کرد و در آن شهر، پايه هاي اول تا سوم نظري را با اخذ نمرات برتر به پایان برد و دوباره مقطع چهارم نظري را در خوي در دبيرستان شمس به پايان رساند. وی در دامان خانواده اي مذهبي پرورش يافته بود و علاقة خاصي به نهضت اسلامي به رهبري امام خميني، پيدا كرده بود و عاشق مراد خويش و گوش به فرمان امامش بود. وی، فرصتي را دنبال مي كرد كه اين علاقه را به عمل تبديل كند تا اينكه خدمت در نهاد مقدس سپاه را انتخاب و جهت اداي دين خود و عمل به عقيده، به عضویت سپاه در آمد و به عنوان سرباز امام زمان (عج) و سرباز اسلام و گوش به فرمان امام امت بود.

    وی، از اوايل شروع جنگ تحميلي عراق عليه ايران در خدمت جبهه و جنگ بود. در حالي كه اين همه رشادت و ايثار از خود در عمل نشان مي داد. در راستاي اين عمل اعتقاد معنوی خاصی نسبت به حضرت محمد (ص) و امام علي (ع) و يازده فرزندش داشت.
به قول دوستانش ،شهید در جبهه هم فردي مهربان و خوش اخلاق بود. نماز شب را هيچ وقت ترك نمي كرد. خيلي صبور بود و به همرزمان خود قوت قلب مي داد. جبهه را دانشگاه اصلي خود مي دانست. در جواب تلگرافي كه برايش مژده قبولي در دانشگاه را داده بودند در جواب نوشته بود:« دانشگاه ما جبهه است و در اين برهه از زمان نبايد امام را تنها گذاشت. زمان، زمان جنگ با كفار عراقي است.»
در پاره ای از وصیت شهید بزرگواراین گونه آمده است:
«خداى بزرگ را شكرگزارم كه مرا به راه راست هدايت كرد و نيز از خداى عزوجل خواهانم كه مرا در رسيدن به هدفم كه لقاءا… مي باشد يارى كرده و شهادت در راهش را نصيبم كند. من هدفم از آمدن به سپاه پاسداران انقلاب اسلامى خدمت به دين مبين اسلام و تحقق بخشيدن به اهداف انقلاب اسلامى بوده‏ بنابراين به اين ارگان مقدس و اسلامى قدم گذاشته با وارد شدن به سپاه و برخورد با برادران پاسدار و آشنايى با كارنامة سپاه خيلى خوشحال شدم از راهى كه انتخاب كرده ام راه پيامبران و امامان و نايبشان مي باشد؛ بنابراين لباس رزم پوشيده و برآن شدم كه با ضد انقلاب داخلى و همچنين با امپرياليسم متجاوز كه هدفشان از بين بردن اسلام از بين توده مردم مى باشد، جنگ كرده و به آنها بفهمانم تا زمانى كه اصل ولايت فقيه بر ايران حكم فرما است هيچ قدرتى جرأت تجاوز به ايران و بالخصوص اسلام را نداشته و ندارد و براى سركوبى عراق متجاوز كه از طرف امپرياليسم مأموريت حمله به ايران را داشت عازم جبهه شدم تا با دادن خون خود و از بين بردن دشمن متجاوز نهال انقلاب اسلامى را آبيارى كنم. چون اين نهال احتياج به خون دارد تا رشد كامل نمايد و اين ماها هستيم كه بايد با خونمان نهال انقلاب اسلامى را آبيارى كرده و مانع از خشكيدن آن گرديم.
    برادران و خواهران عزيزم؛ قدر اين انقلاب را بدانيد و از جان و مالتان در راه اين انقلاب مضايقه نكنيد. در دعاهايتان به جان امام امت خمينى كبير اين نايب برحق امام زمان ارواحنا له الفدا دعا كنيد و از خداوند متعال براى امام عزيزمان طول عمر بخواهيد و بدانيد كه اطاعت از او واجب شرعى است. رهبر عزيزم را تنها نگذاريد و قدر اين ابر مرد را بدانيد. انشاءا… تعالى همان طوري كه آرزوى همه ماست اين انقلاب را به رهبرى امام عزيز به انقلاب حضرت بقيه ا… اعظم امام مهدي (عج) پيوند خواهيم زد كه انقلاب جهانى اسلامى مى باشد.
درد و دلی با خانواده ام: پدر جان مى دانم كه در نبودن من ناراحت خواهى بود ولى از خداى بزرگ براى تو و مادرم صبر و استقامت مي خواهم. اميدوارم زياد بى تابى نكنید كه اين كار باعث خشنودى دشمن مي شود و درود بر تو كه چون ابراهيم فرزندت را به فرمان خداى بزرگ به قربانگاه فرستادى. مادر جانم بدان كه من به وجود تو مادر عزيزم افتخار مي كنم كه فرزندى را تربيت كردى كه افتخار اسلام باشد. كوه باش و چون كوه استقامت كن. لحظه اى از نام و ياد خدا غافل مباش.
در راه دين بكوش كه هر چه بكوشى باز كم است. گريه نكن، بخند و خوشحال باش؛ زيرا در راه هدف مقدسى جان باخته ام. پدر و مادر عزيزم بدانيد كه بردبارى و صبر شما باعث شكست دشمن مي شود.
برادران مهربان و خوبم افتخار كنيد كه برادرتان در راه مقدس اسلام شهيد شده است. تنها وصيت من به شما توجه كردن به دستورات خداست. سعى كنيد با ياد خدا و نام خدا زندگى كنيد. راجع به انقلاب اسلامى و تحقق بخشيدن به اهداف مقدس آن سعى و كوشش فراوان كنيد.
از روحانيت متعهد و مبارز پشتيبانى كنيد؛ زيرا كه گروههاى وابسته به شرق و غرب از ايشان مى ترسند. هوشيار باشيد و غير اسلام به چيز ديگرى فكر نكنيد. سعى كنيد كه راه خدا را ترويج نماييد و در اين راه از بذل جان و مال خويش دريغ نورزيد.
قاسمعلى جانم درست را رها نكن و به درست ادامه بده و از جريانات روز نيز غافل نباش و سعى كن اطلاعاتت زياد گردد.خواهران عزيزم، زينب وار با ناملايمات دست و پنجه نرم كنيد و زينب گونه به راه شهيدان ادامه دهيد. حجاب و عفت و پاكدامنى را سرلوحه زندگى خودتان قرار دهيد و هميشه فاطمه وار و زينب گونه زندگى و مبارزه كنيد.
به همة شما وصيت مي كنم كه به دوستان و آشنايان تبريك بگوييد و به آنها بگوييد جان ما هديه اى براى امام امت خمينى بت شكن و راه خداست. بگوييد مرادعلى فقط براى اسلام و انقلاب اسلامى به جهاد رفته و شربت شهادت نوشيده است. اميدوارم هيچ وقت به من ناكام نگوييد چون من در نهايت كام را گرفتم كه بهترين نعمت هاست. جنازه ام را در زادگاهم سيه چشمه دفن كنيد و بر سر قبرم آرم سپاه بِكِشيد.»
   بالاخره از اوايل جنگ تا تاريخ شهادت در خطوط مقدم و جبهه هاي جنگ بود تا اينكه دردوازدهم دی ماه 1360 در عمليات (محمد رسول ا…) در جبهه مريوان توسط قواي بعثي عراقي بعد از جانفشاني هاي زياد در راه امام امت و اسلام و عقيده و جهاد، به شهادت رسيد و اثری از پیکرش به دست نیامد. راهش مستدام و روحش فرخنده باد!
انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×