تازه های خبر - فرهنگی

وصیت‌نامه شهید «اقبال اسماعيلی»

دی 25, 1402 ۰:۰۰ ق٫ظ 00

شهید «اقبال اسماعيلی» در وصیت‌نامه خود نوشت:  خدایا، پروردگارا، من به خود می‌بالم که سرباز اسلام، امام‌زمان هستم و در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمتگزارم. بار پروردگارا، مرگ و شهادت من را در راه خودت قرار بده. افسوس که من یک جان بیشتر نداشتم که در راه نایبت امام‌زمان (عج) که راه برپاشدن حق و عدالت است، هدیه نمایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «حرف رک»؛ شهید «اقبال اسماعیلی» در سال ۱۳۴۵ از خانواده فقیری در روستای قرخلو به دنیا آمد و تا کلاس چهارم ابتدایی ادامه تحصیل داد و سپس به علت فقر خانوادگی نتوانست ادامه تحصیل دهد. او از همان دوران طفولیت، معتقد به دین اسلام بود. شهید اسماعیلی در سال ۱۳۶۴ عازم خدمت سربازی شد. سرانجام در تاریخ چهاردهم تیر ۶۵ در منطقه سقز به درجه رفیع شهادت رسید.
در ادامه وصیت‌نامه شهید را می‌خوانید.

خدایا، پروردگارا، من به خود می‌بالم که سرباز اسلام، امام‌زمان هستم و در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمتگزارم. بار پروردگارا، مرگ و شهادت من را در راه خودت قرار بده. افسوس که من یک جان بیشتر نداشتم که در راه نایبت امام‌زمان (عج) که راه برپاشدن حق و عدالت است، هدیه نمایم.

پدر جان، می‌دانم که محبت من در دل تو بسیار است و رنج و اندوه ازدست‌رفتن من برایت سنگین است. ولی در راه الله و در راه به‌ثمررسیدن حکومت اسلامی بسی ناچیز است و از درگاه خداوند باید تشکر کنید که این نعمت را بر شما ارزانی داشته و شما را از این ثواب برخوردار گردانیده است.

پدر عزیزم، تو را به خدا سوگند می‌دهم که مرا فراموش کن و مبادا خدای‌ناکرده گریه کنی و اجر و منزلت خود را در برابر پروردگار از میان ببری.

پدر و برادران و خواهران و مادر عزیز و دلسوزم می‌دانم که غم ازدست‌دادن فرزند برای هر خانواده‌ای مخصوصاً برای مادر بسیار مشکل و دشوار است. اگر چه می‌گویم مرا فراموش کنید ولی می‌دانم که این امر برای خانواده امکان‌پذیر نمی‌باشد. ولی عمر دنیا کوتاه است. بالاخره آدمی یک روز به دنیا آمده و یک روز هم از دنیا می‌رود. چه‌بهتر که مرگ و شهادت انسان در راه خدا باشد.

مادر عزیزم از زحماتی که در مدت ۱۹ سال از عمر من کشیده‌اید، تشکر می‌کنم و از خدای بزرگ می‌خواهم که شما را در قیامت با فاطمه زهرا (ع) همنشین کند و از خداوند متعال می‌خواهم که طول عمر و سلامت کامل به امام عطا کند.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×