تازه های خبر

وصیت‌نامه شهید «روح‌الله مغانلو»

آذر 5, 1402 ۰:۰۵ ق٫ظ 10

 شهید «روح‌الله مغانلو» در وصیت‌نامه خودنوشت: ای امت شهیدپرور، تنها راه نجات اسلام و رهایی مستضعفین و پیروزی نهایی، پشتیبانی قاطع و بی‌دریغ خدا از انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «حرف رک» شهید «روح‌الله مغانلو» در سال 1337 در شهرستان زنجان چشم به جهان گشود. بعد از پیروزی انقلاب، در ابعاد گسترده به فعالیت پرداخت و با حضور در صحنه‎های حساس و خطرناک روحیه جنگاوری و شهادت‌طلبی خود را کاملاً آشکار نمود. سرانجام در تاریخ یکم مردادماه 61 در منطقه عملیاتی جنوب، در اثر درگیری با صدامیان کافر به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

وصیت‌نامه شهید

سلام و درود بر امام و امت، این اعجاز بزرگ قرن واین پیروزی بی‌نظیر واین جمهوری اسلامی محتاج به حفظ و نگهبانی است. چقدر شهادت در راه خدا زیباست و مانند گل محمدی می‌ماند که وارثان خون پاک شهید از آن می‌بویند.
خدایا شهادتم را در راه اسلام و قرآن که خاری در چشم دشمنان است بپذیر. ای مادر مهربان و عزیزم سلام مرا بپذیر، حلالم کن، مبادا در فقدان من گریه کنی، در بالای خانه‌مان پرچم‌های سبز سوار کن، و افتخار کن که فرزندت در راه خدا به این مقام بزرگ رسیده است.
ای برادر عزیزم راه خدا بهترین و برترین راه‌هاست. پوینده و کوشنده‌ی این راه باش.
ای امت شهیدپرور ایران، تنها راه نجات اسلام و رهایی مستضعفین و پیروزی نهایی، پشتیبانی قاطع و بی‌دریغ خدا را از دولت جمهوری اسلامی و پیوستن به خط امام که همان خط اصیل اسلام و محمد (ص) است.
در هر کجا هستید از روحانیت مبارز دفاع کنید تا اسلام را به تمام جهانیان بشناسانید و بدانید که اگر من شهید شدم امام حسین را می‌بینم و اگر زنده ماندم، قبر او را می‌بینم.
ای خواهر مهربانم مرا حلال کن و با استقامت صبر و شکیبایی از انقلاب اسلامی همیشه پشتیبان باشید و امام امت را تنها نگذارید و اگر می‌خواهید که روح من شاد بشود گریه نکنید و شما هم مثل زینب باشید.
سلام به همسر مهربان، همسر عزیزم، می‌خواهم مرا حلال کنی و از فرزند خوب مواظبت کنی که آن هم وقتی بزرگ شد راه مرا ادامه بدهد و به شهادت من افتخار کن و اصلاً ناراحت نباشید، چون آن کسی که در راه خدا قدم بر می‌دارد و کشته می‌شود، او مرده نیست، بلکه زنده است.
خدا نگهدارتان، خداحافظ برادران رزمنده، من رفتم به اینجایی که دنبال آن بودم؛ ولی شما به رزمید که پیروزید. چندان قابل‌عرض ندارم .
روح‌الله مغانلو مورخ 61/3/19

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×