تازه های خبر

وصیتنامه شهید «مجتبی اسکندری»

مهر 17, 1402 ۰:۰۵ ق٫ظ 10

شهید «مجتبی اسکندری» در وصیتنامه ی خود نوشت: خدايا از تو عاجزانه استدعا دارم كه مرا با شهداى كربلاى حسينى محشور بگردانى. خداوندا تو را به محمد (ص) و آلش قسم مى دهم، شهادت در راه اسلام را نصيبم كنى و مرا در صف شهدا قرار دهى.

به گزارش حرف رک، شهید «مجتبی اسکندری » یکم شهریور ۱۳۴6 در شهرستان خوی چشم به جهان گشود. پدرش حبیب کشاورز بود و مادرش تمام زر نام داشت. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند و به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت.  سرانجام یازدهم اردیبهشت  ۱۳۶۵ درفاو عراق به فیض شهادت نائل آمد.

در ادامه وصیت نامه شهید بزرگوار را می خوانید:

‏بسم الله الرحمن الرحيم

خدايا من يك بنده گناهكار بيش نبوده ام و حالا آمده ام به نداى هل من ناصر ينصرنى حسين(ع) لبيك بگويم. چون تا به حال مرده بودم و اكنون آماده جهاد و شهادت هستم و اميدوارم كه خداوند اين فيض عظيم را نصيبم گرداند. اگر چه ارزش آن را ندارم.

بنام ا… پاسدار حرمت خون شهيدان و با سلام و درود فراوان بر پيشتازان انقلاب اسلامى و در رأس آنها قائد اعظم امام خمينى پرچمدار حماسه آفرين حسينى كه براي پيشبرد هدف هاي اسلام عزيز بر طاغوت و طاغوتيان خود پيروز گشته. اى مادر و پدر كه توانسته ام راه خود را پس از 17 سال پيدا كنم كه اين راه  راه حسين(ع) است و من دوست دارم حق را در اين راه ياري كنم. اي مادر مهربانم افتخار كن كه پسرت در راه اسلام شهيد شده است. اگر خواستى برايم گريه كنى به ياد امام حسين(ع) و72 تن از ياران با وفاى او در كربلا از جان خود گذشتند، گريه كن.

خدايا از تو عاجزانه استدعا دارم كه مرا با شهداى كربلاى حسينى محشور بگردانى. خداوندا تو را به محمد(ص) و آلش قسم مى دهم، شهادت در راه اسلام را نصيبم كنى و مرا در صف شهدا قرار دهى . اى برادران عزيزم، پيوسته در راه اعتلاى اسلام عزيز كوشا باشيد و تمامى فرامين امام را با جان و دل پذيرا باشيد. زمان زمان حسين(ع) است و ايام عاشورا. در نمازهايتان كاهلى نكنيد و اما تو اى خواهر گرامى من، حجاب عفت و پاكدامنى را سرلوحه زندگى خود قرار ده و هميشه فاطمه وار و زينب گونه زندگى و مبارزه كن. ديگر از شما چيزى نمى خواهم

مجتبي اسكندري

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×