ارومیه - تازه های خبر

وصیتنامه شهید محمدرضا ابراهیم زاده

مهر 6, 1402 ۰:۰۵ ق٫ظ 50

شهید ابراهیم زاده در وصیتنامه خود نوشت:مبادا از شهادتم اندوهى به خود راه دهيد. چون من با شهادتم، به آرزوى ديرينه‌ام خواهم رسید.
به گزارش حرف رک، پاسدار شهيد اسلام محمدرضا ابراهيم زاده در روستای «اولنلر» از توابع ماكو در سال 1347 در يک خانواده متدين چشم به جهان گشود. وقتی چهارده سال داشت، به خاطر عشق و علاقه اش به وطن و رهبر عزیزش، به سوي ميدان هاي نبرد با دشمن تجاوزگر روانه شد. با عشق و تمام وجود مبارزه می کند تا اینکه پس از سالها رشادت، نهم اردیبهشت سال 65 در ادامه عمليات افتخارآفرين والفجر 8 در منطقه فاو عراق بر اثر اصابت تركش درجه رفيع شهادت نايل آمد.
‏بسم رب الشهدا و الصديقين
«إنا لله و إنا اليه راجعون»
اينجانب محمدرضا ابراهيم زاده شماره شناسنامه 2 متولد 1346 فرزند ابراهيم خليل وصيت نامه خود را به شرح زير اعلام مي دارم.
«و لا تقولوا لمن يقتل في سبيل ا… امواتاً بل احساء و لكن لا تشعرون»
«به آن كساني كه در راه خدا كشته مي شوند، مرده نگوئيد. بلكه آنان زنده اند وليكن شما اين حقيقت را نمي توانيد درك كنيد.» (سوره بقره، آيه 154)
«بهشت را به بها مي دهند، نه به بهانه.» (شهيد مظلوم آيت ا… بهشتي)
إنا لله و إنا اليه راجعون
«همانا ما از جانب او هستيم و دوباه به سوي او برمي گرديم.»
اگرخداوند عنایتی فرماید و شهادت نصیبم شود تا در راهش جان ناقابل و بى ارزشم را به درگاه الهى قربانى كنم و به او نزديك شوم و به لقاء ا… و ديدارش بروم؛ افتخاری بسیار بزرگ است.
واقعيت امر اين است كه اين حقير در جهت زندگي و بندگي و عبوديت خدا و خدمت به اسلام و انقلاب عظيم اسلامي كاري نكرده و ارزشی نداشته است. بلكه انشاءا… اين اندك خونم به پاي درخت پر ثمر اسلام بريزد و معاصي و گناهانم آمرزيده شود. چرا كه من حقير در طول زندگي ام گناه بسيار كرده ام.
برادرانم مدتها بود، شوق جهاد فى سبيل ا… و ديدار خدا و ملاقات امام مهدى(عج) را در سر داشتم و خصوصا پس از شهادت دوستان عزيز و مؤمنم همچون جعفر عليپور و يدا… ‌جعفر زاده و ديگر برادرانم، اين شوق الهى و شوق ديدار دوستانم در من زياد شده است.
سفارش چند به برادران انقلابي
برادران انقلابى لازم است پس از شهادت من كه از جانب خدا نصيبم شده است، این راه را دنبال كنيد و در خدمت انقلاب اسلامى و ولايت فقيه باشید و در جهان با شياطين خارجى و شيطان بزرگ نفس مبارزه كنيد. سعی تا كتابهای ارزنده شهيد دستغيب و شهید مطهرى و شهید بهشتى و در رأس آنها كتابهای امام را حتما بخوانيد، تا بلكه از راه مستقيم الهى و خط امام نلغزيد.
بارالهى تو خود مى دانى كه من هرگز نمى خواستم كه در بستر يا به مرگ طبيعى و عادى از دنيا بروم. چرا كه براى يك سرباز مهدى(عج) و پاسدار اسلام مردن به مرگ طبيعى زشت و قبيح است.
مادر عزيزم كه بسيار دوستت مى دارم و پدر مهربان و بزرگوارم و برادرجان و خواهران مؤمنم! مبادا از شهادتم اندوهى به خود راه دهيد. چون من با شهادت، به آرزوى ديرينه ام رسيده ام. بر مصيبت كبير امام حسين(ع) و اصحاب وفادارش در كربلا و زينب كبرى(س) گريه كنيد.
همچنين تو پدر زحمتكشم! اميدوارم همگى مرا حلال كنيد و ببخشيد كه بنده از همه شما و دوستانم راضى هستم و اگر خداوند عنايت كند و مرا جز شهدا قرار دهد، شفيع همه شما خواهم شد.
دوستان و برادران پاسدار و بسيجى ام همگى مرا ببخشيد و حلالم كنيد و هر چه بدى ديده ايد، ببخشيد. در شهادتم نقل و شيرينى پخش كنيد. انشاءا…
يا رب صف اسلام را يارى نما
احكام حق را اندر جهان جارى نما
تا انقلاب حجت ابن العسگرى
رهبرم روح خدا محفوظ نما
آمين يا رب العالمين، والسلام علي عباد ا… الصالحين
محمدرضا ابراهيم زاده
انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×