تازه های خبر - فرهنگی

وصیت‌نامه «شهید نصیری»

آذر 19, 1402 ۰:۰۵ ق٫ظ 10

شهید نصیری در وصیت‌نامه خود نوشت: در راه خدا و يا ذلت و خوارى، من به عنوان يك مسلمان مقلد امام، راه اول را انتخاب كردم.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «حرف رک» شهيد دلسوخته بسیجی شهید ولي نصيری در سال 1344 در شهرستان نقده متولد شد.

در زمان كودكي پدرش را از دست داد و در دامان مادر پرورش يافت. تا كلاس سوم ابتدائي به تحصيل مشغول شد ولي از آن پس به جهت فقر مالي موفق به ادامه آن نشد سپس بخاطر تخصص در كار بافندگي فرش به اين حرفه مشغول شد.

بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به عضويت بسيج سپاه درآمد و مدتي در مهاباد و اشنويه به دفاع از انقلاب و اهداف مقدس آن پرداخت.

در سال 61 به جبهه سومار اعزام شد تا همدوش برادران مسلمان خود از اسلام و انقلاب اسلامي دفاع نمايد. سرانجام شهید پس از سال‌ها تلاش و مبارزه بي‎امان و بعد از عمري سرشار از عشق به امام و انقلاب و مبارزه و ستيز در چهارم آبان سال 1361 در مصاف با دشمنان قرآن در منطقه سومار به شهادت رسيد اما جسد مطهرش هنوز پيدا نشده و مانند هزاران شهيد گمنام مفقودالجسد گرديد.

‏بسم رب الشهدا

و لا تحسبن الذين قتلوا فى سبيل ا… امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون”

با درود به رهبر كبير انقلاب اسلامى ايران و مردم شهيد پرور ايران. در اين مرحله از زمان انسان متعهد بايد تصميم نهايى را اتخاذ كند. شهادت در راه خدا ويا ذلت و خوارى. من به عنوان يك مسلمان مقلد امام، راه اول را انتخاب كردم. آرى مادرم عزیزم، خيلى آرزوها برایم داشتى ولى مسئوليت اسلام وقرآن بیشتر بر دوشم سنگینی دارند و شاید تو به آرزوى خود موفق نشوى اما میدانم افتخارت خواهم بود.

اميد آن دارم كه اصلاً ناراحت نباشيد چراکه شهادت خود يكى از بزرگترين آرزوها است كه من نیز به امید خدا به آرزوى خود خواهم رسيد. روى قبر من ناكام ننويسيد كه شهادت كام من بود. در تشييع جنازه من براى ابرقدرت‌ها و بالاخص آمريكاى جنايتكار و اسرائيل غارتگر آرزوی مرگ كنيد.

مادرم، برادران کوچکم را راهی مدرسه کنید و راه شهدا را به آنان بنمایید تا راه شهدا را ادامه دهند.

اى برادرانم در اين راه بكوشيد و چون اين راه، راه خداست، اسلحه من و ديگر مجاهدان را روى زمين نگذاريد و اى خواهرانم، از شما مى‌خواهم كه زينب‌گونه باشيد و او را بشناسيد. عزيزانم بهترين هدف ا… است و كسى مى تواند زودتر به محبوب خود برسد كه در پیروخط ولايت فقيه و تابع قوانين انسان‌ساز اسلام باشید.

خدايا خدايا تا انقلاب مهدى(عج) خمينى را نگهدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×