» اجتماعی » ویژه برنامه بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی در ماکو
سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی
اجتماعی - پیشخوان - ماکو

ویژه برنامه بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی در ماکو

تیر 7, 1402 60

ویژه برنامه بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش با حضور مسئولین شهرستانی در مسجد جامع ماکو برگزار شد.

به گزارش حرف رُک به نقل از مرزداران، در این مراسم ضمن فاتحه‌خوانی و ختم قرآن، حجت‌الاسلام سید محمد هاشمی امام‌جمعه شهرستان ماکو با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید بهشتی و سالروز تشکیل قوه قضاییه گفت: برای دستیابی به قوه قضاییه مطلوب به سه ابزار مهم «نیروی انسانی متدین و متخصص، قوانین شفاف، روشن و به‌روز، تجهیزات و امکانات لازم» نیاز است.

وی با بیان اینکه از دیدگاه اسلام، منصب قضاوت، ظریف‌ترین، حساس‌ترین و مهم‌ترین و درعین‌حال از خطرناک‌ترین جایگاه‌های اجتماعی در جامعه است؛ اظهار کرد: براین‌اساس فاصله میان قاضی شایسته و قاضی زشت‌کار، فاصله میان بالاترین درجات بهشت و پایین‌ترین درکات دوزخ دردناک است.

امام‌جمعه ماکو با اشاره به خصوصیات قضات گفت: قاضی باید برتری علمی، عملی و اخلاقی، توانایی قضاوت، پرهیز از خشم، پرهیز از لجاجت، وارستگی از طمع، ژرف‌اندیشی، احتیاط در مواردی که موضوع یا حکم به‌صورت مشخص برایش معلوم نیست، مهارت و توانایی در استدلال، پرحوصلگی، قاطعیت، تیزهوشی و زیرکی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×