اجتماعی - اخبار استان - پیشخوان
امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

پایانه مرزی رازی افتتاح می‌شود

تیر 1, 1402 ۸:۱۵ ق٫ظ 30

امروز پنجشنبه طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی پایانه مرزی "رازی" در استان آذربایجان غربی به بهره‌برداری برسد.

به گزارش پایگاه خبری حرف رک؛ امروز اول تیرماه 1402 طی مراسمی با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی پایانه مرزی رازی در استان آذربایجان غربی به بهره‌برداری برسد.

عملیات ساخت طرح جامع پایانه مرزی رازی در سال 1398 آغاز شد.

برای ساخت این پایانه هشت هزار مترمربعی، 300 میلیارد تومان (با فهرست‌بهای سال 1398) هزینه شده و دارای سالن‌های تجاری، مسافری و نیز محوطه‌سازی لیست اختیاری و اجباری است.

پایانه مرزی رازی از سال 1390 به‌صورت سایت موقت کار خود را آغاز کرده و در طول این سال‌ها یکی از پرترددترین مرزهای زمینی کشور به لحاظ مسافری بود که اوج این ترددها پس از اتمام طرح جامع پایانه مرزی شامل سالن‌های تجاری، مسافری و محوطه شاهد هستیم به‌طوری‌که در سال گذشته بالغ بر یک‌میلیونی و 200 هزار مسافر از این مرز تردد داشتند.

با افزایش ساعات کاری در پایانه مرزی رازی و امکان تردد 24 ساعته در این مرز، مدت‌زمان تردد مسافر از سه ساعت به کمتر از 15 دقیقه کاهش یافت که باعث رضایتمندی دولت ترکیه نیز شده است، همچنین در آینده‌ای نه‌چندان دور، فرایند ترانزیت و صادرات کالا نیز در این مرز ازسرگرفته خواهد شد.

با بهره‌برداری از پایانه مرزی رازی دستیابی به چشم‌انداز مبادلات بین دو کشور ایران و ترکیه به‌عنوان یکی از گذرگاه‌های عبوری کشور اروپا، اتفاق می‌افتد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×