اجتماعی - ارومیه - تیتر یک

پیگیر مطالبات کارگران هستیم/انجام ۴۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در یکسال اخیر آذربایجان غربی

اردیبهشت 11, 1402 ۹:۰۶ ق٫ظ 90

به گزارش پایگاه خبری حرف رک، محمدصادق معتمدیان در دیدار با اعضای تشکل‌های کارگری و کارگران نمونه آذربایجان غربی اظهار کرد: جایگاه کارگر طبق آموزه‌های دینی و فرمایشات امام (ره) و مقام معظم رهبری، بسیار والاست و باید زمینه بهبود معیشت کارگران را بیش از پیش فراهم کنیم.

 

وی تصریح کرد: در این جلسه هم برخی مطالبات کارگران در آذربایجان غربی مطرح شد که بعضی از آنها با امکان پیگیری در استان، مورد پیگیری قرار گرفته و برخی دیگر که ملی است، با مسئولان کشوری در میان گذاشته خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه بالا بودن نرخ بیکاری در آذربایجان غربی طی چهار دهه گذشته یکی از مهم‌ترین مشکلات ما بوده است، عنوان کرد: آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های پرظرفیت است اما در استفاده از این ظرفیت‌ها که باید مردم بهره‌مند شوند، مشکل داریم.

 

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه برای رفع این مشکل روی افزایش سرمایه‌گذاری و بهبود بهره‌وری در استان برنامه‌ریزی شد، اظهار کرد: مهمترین هدف از این امر هم رشد تولید در استان بود تا بتوانیم زمینه ارتقای شاخص‌های استان را فراهم کنیم.

 

معتمدیان همچنین گفت: سال گذشته ۴۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در آذربایجان‌غربی داشتیم که آثار آن در کاهش نرخ بیکاری نمایان شد.

 

وی از نگاه ویژه به بخش عمران در آذربایجان‌غربی در راستای بهبود اشتغال نیز خبر داده و افزود: سال گذشته یک هزار و ۳۵۰ طرح عمرانی در استان به بهره.برداری رسید که برای آن ۱۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد.

 

معتمدیان همچنین خاطرنشان کرد: در سال گذشته بخش قابل توجهی از واحدهای نیمه تمام و راکد در آذربایجان‌غربی مورد بهره‌برداری قرار گرفت و به طور مشخص ۱۴۲ واحد صنعتی احیا شد.

 

استاندار آذربایجان‌غربی افزود: نرخ بیکاری طی سه فصل ابتدایی سال گذشته در استان تک‌ رقمی شد و در زمستان نیز با ۶.۲ درصد کاهش نرخ بیکاری در استان، بیشترین کاهش را در این حوزه شاهد بودیم.

 

معتمدیان با تاکید بر پرهیز از شعار در راستای توسعه آذربایجان‌غربی ادامه داد: بهبود درآمد عمومی استان که در حال حاضر نصف کشور است، با اجرای طرح‌های مختلف با قدرت پیگیری می‌شود.

 

وی یکی از مشکلات حوزه کارگری آذربایجان غربی را نیز کمبود زیرساخت های درمانی عنوان کرد و گفت: بهبود این شاخص در دستور کار بوده و در کنار آن، تعادل بخشی و ایجاد توازن در همه شهرستان‌ها مورد توجه باشد.

 

وی همچنین یکی دیگر از مشکلات کارگران را مشکل مسکن دانسته و افزود: می‌توان در قالب نهضت ملی مسکن در این خصوص کمک کرد که در این باره یک جلسه ویژه برگزار می‌کنیم و می توان بخشی از منابع بانک رفاه در اختیار مسکن کارگران قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×