اجتماعی - ارومیه - تیتر یک

کارگران موتور محرک اقتصاد جامعه هستند

اردیبهشت 11, 1402 ۱۲:۱۵ ب٫ظ 20

به گزارش پایگاه خبری حرف رک، به نقل از ارومtv،، روح‌اله حضرت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تبریک این روز به کارگران کشور اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی دغدغه معیشت و امنیت شغلی کارگران را دارد.

وی تصریح کرد: پذیرفتنی نیست کارگران ما در مجمومه‌های تولیدی صنعتی با کار مستمر امنیت شغلی نداشته باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از کمسیون اجتماعی و فراکسیون کارگری مجلس می‌خواهم اصلاح و بهسازی قراردادهای موقت کار را به صحن علنی مجلس بیاورد.

وی عنوان کرد: قراردادهای سفید امضاء و مدت معین امنیت و شرافت‌کاری کارگر را زیر سوال برده و نیاز است از شعارهای دهن پرکن در حق کارگران و بازنشستگان کم کنیم و در عمل در خدمت کارگران باشیم.

حضرت‌پور مزد مصوب شورای عالی کار را ناعادلانه توصیف کرد و گفت: رفع شکاف میان مزد و معیشت کارگران دغدغه ماست و انتظار داریم دولت امنیت شغلی، معیشت و تامین مسکن کارگران را به طور جدی در الویت کارهای خود قرار دهد.

رییس مجمع نمایندگان استان بر تقویت و همدلی میان کارگران و کارفرمایان تاکید کرد و گفت: تقویت این مجموعه‌ها منجر بر رونق و افزایش تولید‌ و بهره‌وری بیشتر می‌شود.

وی شتاب بخشی به چرخ اقتصاد را در توجه به معیشت گروه‌های کارگری در کارخانجات توصیف کرد و گفت: کارفرمایان و دولتمردان بر ارتقای مهارت کارگران در تمامی زمینه‌ها توجه کنند متاسفانه در کشور ما کارگر ماهر و متخصص کم داریم و ارتقای مهارت کارگران حلقه مفقوده توسعه ما است.

حضرت‌پور در بخش پایانی سخنان خود به فرمایشات مهم مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران و تشکل‌های کارگری اشاره کرد و گفت: اگر به امنیت شغلی و معیشت کارگران توجه شود قطعا دلگرمی کارگران به کار و تولید بیشتر می‌شود و شعار سال همانا رشد تولید و مهار تورم است تحقق می‌یابد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×