» اجتماعی » کشف بیش از ۶ میلیارد کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان غربی
اجتماعی - اخبار استان - پیشخوان
فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی خبر داد:

کشف بیش از ۶ میلیارد کالای قاچاق در مرزهای آذربایجان غربی

شهریور 27, 1402 20

فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی از کشف بیش از ۶ میلیاردریالی کالای قاچاق در مرزهای استان خبر داد.

سردار محمد احمدی در گفتگو با خبرنگار حرف رک؛ در تشریح بیشتر این خبر اظهار کرد: برابر اخبار واصله و در راستای جلوگیری از هرگونه ورود کالای قاچاق به داخل خاک کشور مرزبانان پست و کنترلی مستقر در پایانه حین کنترل و بررسی خودروهای ورودی به کشورمان به چند دستگاه خودرو مشکوک که جهت بررسی آن‌ها را متوقف کردند.

وی افزود: مرزبانان در بازرسی از خودروهای متوقف شده موفق به کشف دو هزار و ۹۶۰ نخ سیگار خارجی قاچاق ۲۳۵ کیلوگرم فندق، چهار هزار لیتر سوخت قاچاق، ۲۵۰ رشته تور ماهیگیری، دو تن انواع ماهی و موارد زیادی داروی قاچاق کشف کردند.

سردار احمدی با اشاره به اینکه در این عملیات، چهار نفر متهم دستگیر و چهار خودرو متوقف شد تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده قاچاق را ۶ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال برآورد کردند.

فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی در پایان خاطرنشان نشان کرد: مرزبانان استان با حضور مقتدرانه و هوشیارانه با همکاری مرزنشینان به هیچ احدی اجازه تجاوز به مرزهای کشورمان نخواهد داد.

گفتنی است؛ طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان غربی حدود ۹۶۷ کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد.

انتهای خبر /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×