اجتماعی - پیشخوان - گفتگو
فرمانده انتظامی مهاباد خبر داد:

کشف محموله جو فاقد مجوز در مهاباد

دی 11, 1402 ۹:۰۹ ق٫ظ زمان مطالعه: 1 00

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد از کشف ۱۳ تن جو فاقد مجوز حمل در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری «حرف رک»  یوسف اشرفی در گفتگو با خبرنگار هالان-۲۴ اظهار کرد: مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه بازرسی دارلک مهاباد در راستای اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق و کنترل خودروهای عبوری در محور مهاباد – ارومیه به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران انتظامی در بازرسی از یک دستگاه کامیون به تعداد ۱۳تن به‌صورت قاچاق کشف کردند و بر اساس نظرات کارشناسان ارزش ریالی این محموله به طور تقریبی یک میلیارد و ۵۶۰ ریال تخمین زده شده است.

اشرفی بیان کرد: پس از کشف بار قاچاق با بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده عوامل و شبکه‌های قاچاق جو در منطقه یک نفر متهم دستگیر و برای تشکیل پرونده و جهت رسیدگی و پیگیری به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

وی تصریح کرد: برای حفظ نظام اقتصادی سالم و پایدار در چارچوب قوانین و مقررات، لازم است بر علل و عوامل پدیده قاچاق تأثیرگذار شده و روش‌های مناسب برای جلوگیری از آن همچون تشدید قوانین مبارزه با قاچاق و هرگونه فعالیت‌ اقتصادی غیرقانونی ایجاد شود.

اشرفی با اشاره به اینکه افزایش قاچاق کالا موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور می‌شود اظهار کرد: از شهروندان، خواهشمندیم در صورت مشاهده هر گونه فعالیت مشکوک یا احتمال اقدام به احتکار اقلام ضروری توسط افراد سودجو، به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهید.

فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد یادآور شد: از شهروندان درخواست می‌شود از خرید و استفاده از کالای قاچاق صوتی خارجی خودداری کنند چرا که خرید و استفاده از کالای قاچاق علاوه بر اینکه عمل غیرقانونی است، ممکن است باعث ورود افراد به مشکلات حقوقی شود.

اشرفی خاطرنشان کرد: با همکاری مردم، می‌توانیم در جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی و حفظ نظم و امنیت شهر کمک کنیم تا به اقتصاد کشور و منطقه کمک خواهد کنیم.

مهاباد با ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×