اجتماعی - اخبار استان - تازه های خبر

۱۸ کاروان از آذربایجان‌غربی‌ به ‌حج تمتع‌ اعزام می‌شود

خرداد 4, 1402 ۱۲:۳۰ ب٫ظ 40

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان‌غربی، با اشاره به اعزام حجاج استان در قالب ۱۸ کاروان، گفت: مراحل اعزام حاجیان از ۱۳ خرداد آغاز می‌شود.

شاهین مطیع حق‌شناس در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، با اشاره به ایام اعزام زائران بیت‌الله الحرام، اظهار کرد: در ایام اعزام زائران، 12 مورد پرواز مستقیم از فرودگاه شهید باکری ارومیه به مقصد جده برقرار می‌شود.

وی افزود: 2 هزار و 650 نفر در قالب 18 کاروان از آذربایجان‌غربی حضور دارند که در بازه زمانی 13 تا 16 خردادماه عملیات اعزام این عزیزان از فرودگاه ارومیه به مقصد جده انجام می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت آذربایجان‌غربی، با اشاره به افزایش بیش از دو برابری تعداد زائران استان، عنوان کرد: با توجه به شرایط کرونایی سال‌های قبل و کاهش میزان پذیرش زائر، امسال نسبت به سال گذشته شاهد رشد بیش از دو برابری تعداد اعزامی‌ها خواهیم بود.

وی گفت: کاروان‌های زائران حج از آذربایجان‌غربی با همراهی 78 نفر از عوامل اجرایی شامل مدیران کاروان‌ها، عوامل درمانی، خدماتی و بهداشتی عازم می‌شوند و امیدوارم بدون مشکل باشد.

مطیع حق‌شناس، در مورد بازه زمانی بازگشت زائران حج به آذربایجان‌غربی هم بیان کرد: عملیات بازگشت حجاج استان در بازه زمانی 16 تا 19 تیرماه انجام می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: 9 کاروان شیعه و 9 کاروان اهل سنت از آذربایجان‌غربی داریم که با 12 پرواز تعریف شده عازم حج می‌شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×