اجتماعی - اخبار استان - تازه های خبر

۲۷ هزار مشترک گاز در آذربایجان غربی بد مصرف هستند

خرداد 2, 1402 ۱:۱۶ ب٫ظ 40

 مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی با اشاره به پایش‌های صورت‌گرفته در دوره‌های اخیر مصرف گاز در استان برای شناسایی مشترکان کم‌مصرف و بد مصرف گفت: طبق این پایش‌ها، ۲۷ هزار مشترک بد مصرف بوده و بیشتر از استاندارد، گاز استفاده می‌کنند.

 علیرضا شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار حرف رک، اظهار کرد: این تعداد، کمی بیش از پنج درصد کل مشترکان استانی را شامل می‌شود که برای کنترل میزان گاز بهای خود، باید میزان مصرف را کاهش دهند.

 وی اضافه کرد: در پایش‌های صورت‌گرفته مشخص شد نزدیک به ۴۲ درصد مشترکان گاز در سطح آذربایجان غربی، کم‌مصرف هستند.

ژ ادامه داد: این مشترکان که ۳۳۹ هزار مشترک را شامل می‌شود، در پله‌های مصرفی یک تا سه قرار دارند.

 شیخی اظهار کرد: بیش از نصف مشترکان یعنی حدود ۵۳ درصد آنان در آذربایجان غربی، جزء پرمصرف‌ها محسوب می‌شوند.

 وی بیان کرد: ۴۱۶ هزار مشترک در این بازه مصرفی که شامل پله‌های چهار تا ۱۰ می‌شود، قرار دارند که قبوض آنها در هر پله مصرفی، با تعرفه پله بعدی محاسبه می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بهینه‌سازی موتورخانه‌ها یکی از طرح‌های اجرا شده در استان برای کاهش مصرف گاز و کاهش ناترازی گاز به شمار می‌رود، گفت: طی حدود سه سال گذشته، حدود دو هزار و ۳۰۰ واحد موتورخانه در استان بهینه‌سازی‌شده است.

 شیخی تأکید کرد: برای اجرای این طرح در این مدت در آذربایجان غربی حدود ۱۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 به گفته وی، از مجموع موتورخانه‌ها یک هزار و ۷۶۰ واحد شامل حدود ۷۷ درصد به موتورخانه واحدهای مسکونی اختصاص داشت که رقم قابل‌توجهی بود و هزینه مصرفی خانوارها را بسیار کاهش داد.

 وی ادامه داد: بهینه‌سازی موتورخانه‌ها، می‌تواند منجر به کاهش ۱۰ درصدی مصرف گاز شده و هزینه مصرف را نیز در قبوض به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×