اخبار استان - تازه های خبر

۳۰ میلیون هکتار از اراضی ملی به اجرای پروژه‌های آبخیزداری اختصاص یافت

خرداد 18, 1402 ۱۲:۳۲ ب٫ظ 70

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری گفت:هم اکنون ۳۰ میلیون هکتار از اراضی ملی جهت اجرای پروژه های آبخیزداری مطالعه شده و آماده داریم که در ۲۰ میلیون هکتارآن کار شده و این ظرفیت می‌تواند با فعالیت‌های بیولوژیک و بیومکانیک تکمیل شود.

به گزارش حرف رک؛ نوبخت شامگاه چهارشنبه در جمع مدیران کل منابع طبیعی و 12 استان کشور درمشهد اظهارداشت: حفظ،احیاء، توسعه و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی وظیفه قانونی همه ماست.

وی با اشاره به ابعاد کاری وسیع این سازمان یادآور شد: مسئولین نظام از طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت حمایت جدی کرده و اجرای این طرح ضامن امنیت زیستی کشور بوده و امنیت زیستی امنیت غذایی نهایتا امنیت کشور را به دنبال دارد.

نوبخت خاطرنشان کرد: برما تکلیف است تا امنیت زیستی که لازمه تامین غذای مردم از منابع طبیعی می‌باشد فراهم کنیم.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشوربا اشاره به استعدادهای بالقوه و بالفعل منابع طبیعی کشور گفت: هم اکنون 30 میلیون هکتار از اراضی ملی جهت اجرای پروژه های آبخیزداری مطالعه شده و آماده داریم که در 20 میلیون هکتارآن کار شده و این ظرفیت می‌تواند با فعالیت‌های بیولوژیک و بیومکانیک تکمیل شود.

وی با اشاره به وجود کار درعرصه ای منابع طبیعی افزود: این اقدامات اراده ای می‌طلبد تا در سطح کشور اجرایی شود . رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با تاکید بر پیشینه تاریخی و مذهبی کشور ایران که تاکیدات فراوانی بر کاشت و نگهداری درختان شده است و اطمینان داد تا با یک مدیریت صحیح و اصولی و علمی از ظرفیت های بلا استفاده در راستای اجرای این طرح ملی استفاده گردد.

نوبخت از همکاری‌های مالی شرکت پتروشیمی و 48 واحد کشوری آن خبر داد و افزود: آنها هزینه کاشت 100 میلیون اصله نهال را برای تولید و کاشت و داشت تامین مالی می‌کنند.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور خطاب به مدیران کل استان‌ها گفت: باید از ظرفیت های موجود در استان از جمله هلال احمر، بسیج سپاه‌، جوامع محلی استفاده شود، ظرفیت‌سازی هم به لحاظ مادی و هم نیروی انسانی راباید خودمان شناسایی و فعال کنیم.

وی یادآور شد: همه موظفیم به بهترین وجه ممکن کمک کنیم تا این طرح بخوبی و به نفع مردم و نظام اجرا شود، قصور و کوتاهی در اجرای طرح کلان ملی و مردمی در واقع مصداق ترک فعل محسوب می شود و مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

نوبخت در پایان از کلیه عوامل و دست اندرکاران اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت که تاکنون اقدامات موثر و بروزی در سطح کشور اعم از اجرا و اطلاع رسانی و ترویجی به عمل آورند تقدیر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×