» اجتماعی » ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب مصوبات سفر به آذربایجان غربی پرداخت شده است
اجتماعی - اخبار استان - پیشخوان

۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب مصوبات سفر به آذربایجان غربی پرداخت شده است

اردیبهشت 18, 1402 70

به گزارش پایگاه خبری حرف‌رک، محسن منصوری معاون اجرایی رئیس در حاشیه بازدید از مراحل ساخت بیمارستان ۴۵۰ تخت خوابی شهید بهشتی ارومیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در کمتر از یکسال بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال منابع مالی (منابع سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات ملی و استانی) در قالب مصوبات سفر رئيس جمهور و هیأت دولت به آذربایجان غربی تخصیص یافته و وارد این استان شده است.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های مهم و پیشران دولت سیزدهم، انجام سفرهای استانی بوده که عامل تحرک مضاعف در اجرای طرح‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی کشور شده است.

منصوری همچنین با اشاره به اینکه اردیبهشت ماه سال گذشته شاهد سفر رئيس جمهور و هیأت دولت به آذربایجان غربی بودیم، افزود: در این سفر مصوبات بسیار خوبی در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برای آذربایجان‌غربی پیش‌بینی شد و به لطف پیگیری استاندار، هماهنگی و همراهی سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه‌ها، اتفاقات خوبی در استان افتاده است.

وی با اشاره به پرداخت ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب مصوبات سفر سال گذشته رئیس جمهور به آذربایجان غربی ادامه داد: این عدد کم سابقه برای اعتبارات تملک دارایی بوده و باعث فعال شدن بسیاری از طرح‌های عمرانی، خدماتی و اهرمی برای فعالیت سایر پروژه‌ها شده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه یک هزار و ۳۵۰ پروژه نیمه تمام استانی به واسطه اعتبارات اختصاص یافته فعال شده و مراحل تکمیل خود را پشت سر می‌گذارد، اضافه کرد: امروز جلسه جمع‌بندی و پیگیری مصوبات سفر را در ارومیه برگزار می‌کنیم.

وی در ادامه به تاکید رئیس جمهور در بازدیدها و سفرهای استانی، به پیگیری جدی مصوبات اشاره کرده و افزود: ما نیز این دستور ریاست جمهوری را تعهد خود به مردم دانسته و تاکید داریم وعده‌ای که دولت داده وعده صادق بوده و حتماً پیگیری و اجرایی می‌شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور به اتفاقات خوب در یک سال گذشته در آذربایجان‌غربی نیز اشاره کرده و افزود: امروز در بازدید میدانی از چند شهرستان، از نزدیک در جریان روند اجرای طرح‌ها قرار گرفته و هر کمکی نیز لازم باشد برای اتمام آنها انجام خواهیم داد.

منصوری همچنین با اعلام اینکه برنامه‌های سفر را به صورت مستمر ادامه می‌دهیم، تصریح کرد: با توجه به تاکید رئيس جمهور و اعضای هیأت دولت، تمام پروژه‌ها و ریزپروژه‌های مصوب سفرهای استانی به صورت جدی تا حصول نتیجه پیگیری می‌شود.

وی در ادامه افزود: برخی پروژه‌ها مثل پروژه بیمارستان ۴۵۰ تخت خوابی شهید بهشتی ارومیه که سال ۸۸ اجرای آن آغاز شده اما درگیر اختلافات بوده، با پیگیری مستمر استاندار و سایر مسئولان آذربایجان غربی، به حوزه خدماتی و درمانی بازگشته و با تامین اعتبار مناسب سعی می‌شود ظرف دو  سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

معاون اجرایی رئیس جمهور در پایان عنوان کرد: برای اجرای طرح‌های نیمه کاره از اعتبارات سازمان برنامه، تهاتر نفت و اعتبارات استانی استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×