تازه های خبر

۹ مرکز خرید گندم در مهاباد راه‌اندازی شد

خرداد 10, 1402 ۲:۲۶ ب٫ظ 10

مدیر شرکت غله مهاباد گفت: برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این شهرستان، ۹ مرکز خرید با ۲۰۰ هزار تُن ظرفیت ذخیره سازی، راه‌اندازی شد.

به گزارش حرف رک؛ خدر مازوجی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: ۹ مرکز خرید گندم در مهاباد راه‌اندازی شد

وی عنوان کرد: این مراکز شامل مرکز تعاون روستایی در «کیتکه»، «خلیفان»، «گوگ‌تپه»، «قره‌بلاغ» و «عبدالله‌کرده» و چند سیلوی بخش خصوصی است که امسال کار خرید گندم از کشاورزان این شهرستان را بر عهده دارند.

مدیر شرکت غله مهاباد با بیان اینکه پارسال حدود ۴۷ هزار تُن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان خریداری شده بود، ادامه داد: امسال انتظار داریم بیش از این مقدار با همکاری کشاورزان منطقه خریداری و ذخیره سازی شود.

وی اظهار کرد: امسال قیمت خرید هر کیلوگرم گندم با چهار درصد افت مفید و ۲ درصد افت غیرمفید ۱۵۰ هزار ریال توسط دولت تعیین شده است.

مازوجی با بیان اینکه امسال پیش‌بینی می‌کنیم ۶۰ تا ۶۵ هزار تُن گندم از مزارع این شهرستان برداشت شود، گفت: با توجه به کاهش بارندگی سال زراعی و همچنین عدم بارش‌های به موقع در فصل بهار، پیش بینی می‌شود میزان تولید در سال جاری بین ۱۰ تا ۲۰ هزار تُن کمتر از سال گذشته باشد.

وی از گندمکاران این شهرستان خواست برای حذف پای دلالان در زمینه خرید و فروش گندم محصول مازاد بر نیاز خود را به مراکز خرید گندم تحویل دهند.

مازوجی با بیان اینکه سال زراعی گذشته در بیش از ۴۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع مهاباد گندم دیم و در بیش از پنج هزار هکتار نیز گندم آبی کشت شد، افزود: پارسال در مجموع بیش از ۸۵ هزار تُن گندم از مزارع این شهرستان برداشت و از این مقدار بیش از ۴۷ هزار تُن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×