تازه های خبر

10 هکتار از نیزارهای تالاب حسنلو نقده در آتش سوخت

آذر 6, 1402 ۷:۵۷ ق٫ظ 10

 رییس اداره حفاظت محیط‌زیست نقده گفت: بیش از ۱۰ هکتار از نیزارهای تالاب بین‌المللی حسنلو این شهرستان در آتش سوخت.

 به گزارش پایگاه خبری «حرف رک» اکبر قایمی اظهار کرد: این آتش‌سوزی غروب امروز در بخشی از نیزارهای این تالاب در نزدیکی روستای حسنلو شروع شد و تاکنون بیش از ۱۰ هکتار از نیزارها را در بر گرفت.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۲ تیم آتش‌نشانی از نقده و محمدیار مشغول مهار آتش هستند؛ اما به دلیل وزش باد شدید، خشک‌بودن و ارتفاع زیاد (حدود ۲ متر) نیزارها، مهار آتش بسیار دشوار است.

رییس اداره حفاظت محیط‌زیست نقده گفت: هم اکنون اعضای ستاد بحران شهرستان در محل آتش‌سوزی حضور دارند و تمام ظرفیت‌ها مأموران یگان حفاظت این شهرستان برای مهار آتش بسیج شدند.

وی ابراز امیدواری کرد: با ایجاد یک آتش‌بر و حضور خودروهای حامل آب آتش‌نشانی از توسعه و پیشروی آتش در این تالاب جلوگیری شود.

قایمی با اشاره به اینکه هنوز علت این آتش‌سوزی مشخص نشده است، افزود: کارشناسان در حال بررسی میزان خسارت و علت این آتش‌سوزی هستند.

شهرستان نقده دارای ۱۷ تالاب فصلی و دایمی است که سالانه میزبان هزاران قطعه انواع پرندگان مهاجر و بومی بوده و از بین تالاب‌های این شهرستان، تالاب‌های «درگه سنگی»، «حسنلو» و «یادگارلو» جزو تالاب‌های بین‌المللی (کنوانسیون رامسر) است.

انتهای خبر/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×