اجتماعی - اخبار استان - پیشخوان

14 هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی ایجاد شده است

خرداد 3, 1402 ۲:۰۸ ب٫ظ 30

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: در حوزه اشتغال 14 هزار فرصت شغلی در سطح استان از طریق پرداخت تسهیلات ایجاد شد.

رضا مهرافروز در گفت‌وگو با خبرنگار حرف رک، با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال 14 هزار خدمت و فرصت اشتغال در سطح استان توسط تسهیلات ایجاد شد اظهار کرد: همچنین در سال گذشته مبلغ یک هزار و 80 میلیارد تومان وام در بحث اشتغال پرداخت شد.

 وی با اشاره به وجود صندوق امداد ولایت در کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: در سال گذشته هشت هزار و 700 وام با اعتبار 130 میلیاردتومانی در بخش‌های مختلف و با سود سه‌درصدی به نیازمندان پرداخت شد.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هدف کمیته امداد خمینی (ره)، تلاش برای کمک به محرومان و نیازمندان است اظهار داشت: شعار محوری کمیته امداد «توانمندسازی» است و تمامی برنامه‌ها بر این است که خانواده‌ها به آن سطح از توانمندی برسند که بتوانند خود را مدیریت کنند.

وی با اشاره به اینکه 98 هزار خانوار در آذربایجان غربی تحت پوشش کمیته امداد هستند تصریح کرد: این تعداد خانوار، جمعیت 193 هزارنفری را شامل می‌شود و 87 هزار نفر از آنها از مستمری کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

مهرافروز گفت: همچنین 870 میلیارد تومان مستمری و کمک‌معیشت در سال گذشته پرداخت شد و نیز تعداد 62 هزار نفر نیز خانوار خدمات‌گیر جزو سالمندان محسوب می‌شود.

وی افزود: علاوه‌برآن، 50 هزار خانوار دارای سرپرست زن و دو هزار خانوار زندانی نیز تحت پوشش کمیته امداد هستند و همچنین دو هزار و 300 خانوار نیز از بیمه تأمین اجتماعی برخوردارند.

مهرافروز از کمک به ازدواج جوانان خبر داد و اظهار داشت: در سال گذشته دو هزار و 264 مورد جهیزیه تقدیم نوعروسان شد و یک هزار و 300 نوعروس نیز در پشت نوبت جهیزیه هستند.

وی با اشاره به تأمین لوازم ضروری برای نیازمندان بیان کرد: دراین‌رابطه نیز سه هزار دستگاه لباسشویی و یخچال به نیازمندان تحویل شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: از سایر خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) شامل پنج هزار و 200 خدمت مسکن شامل تأمین و ساخت مسکن در بخش شهری و روستایی و احداث فضاهای جنبی بوده و تاکنون 175 میلیارد تومان خدمات مسکن ارائه شد و در سال گذشته 624 واحد مسکن توسط رئیس‌جمهور مورد افتتاح قرار گرفت.

مهرافروز در ادامه با اشاره به اینکه کمیته امداد در بحث آموزش نیز از نیازمندان حمایت می‌کند بیان کرد: هم اکنون 27 هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد در استان وجود دارد و یک هزار و 200 نفر از طلاب و دانشجویان نیز از طریق کمیته امداد مورد حمایت هستند.

وی با اشاره به وجود صندوق امداد ولایت در کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: در سال گذشته هشت هزار و 700 وام با اعتبار 130 میلیاردتومانی در بخش‌های مختلف و با سود سه‌درصدی به نیازمندان پرداخت شد.

مهرافروز در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته 30 میلیارد تومان زکات فطریه در استان جمع‌آوری شد گفت: امسال این میزان زکات فطریه به 50 میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: هم اکنون پنج هزار حامی در سراسر استان وجود دارد که به ایتام کمک می‌کنند و تعداد چهارهزار حامی جدید نیز در رمضان به مجموع حامیان افزوده شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی در ادامه نیز اظهار داشت: در کل کشور پنج میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند و در این راستا 6 درصد جمعیت کل استان تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان 94 هزار بسته معیشتی به نیازمندان تحویل شد تصریح کرد: همچنین 256 هزار پرس غذای گرم و 199 هزار افطاری ساده بین نیازمندان توزیع شد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×