تازه های خبر - فرهنگی

وصیت‌نامه شهید اصغر عندلیبیان

خرداد 2, 1403 ۰:۰۵ ق٫ظ 10

شهید اصغر عندلیبیان در وصیت‌نامه خودنوشت: این را نه‌تنها به خواهران خودم، بلکه به تمام خواهران هم‌وطن نیز می‌گویم که ارزنده‌ترین زینت خود که همان حجاب است را حفظ کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «حرف‌رک» «شهید اصغر عندلیبیان» پانزدهم مرداد 1342، در شهرستان میاندوآب به دنیا آمد. تا پایان دوره متوسطه در رشته تجربی درس خواند، دیپلم گرفت. به‌عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. بیست و نهم خرداد 1364، در دیواندره هنگام درگیری به گروه‌های ضد انقلاب بر اثر اصابت گلوله به سر شهید شد. پیکر او را در زادگاهش به خاک سپردند.

وصیت و دل‌نوشته خواندنی «شهید اصغر عندلیبیان» با هم می‌خوانیم:

بسم ا… الرحمن الرحیم
به نام ا… پاسدار حرمت خون شهیدان و با سلام به حضرت بقیه ا… الاعظم آقا امام‌زمان (عج) و با درود بیکران به امام امت خمینی کبیر، این قلب تپنده اسلام و با صلوات و رحمت بی‌پایان الهی بر شهیدان همیشه زنده انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی بالخصوص شهیدان مظلوم کردستان که در نبرد با کفر جهانی و مزدوران داخلی و خارجی در راه اعتلای پرچم توحید در خون پاک خود غلطیدند و به لقاءا… رسیدند و با آرزوی قریب‌الوقوع رزمندگان کفرستیز اسلام در جبهه‌های نور علیه باطل علیه ظلمت و به امید زیارت قبر 6 گوشه اباعبدا… الحسین (ع).

خدایا، معبودا، پروردگارا از وقتی که چشم گشودم، خود را در میان گناه دیده‌ام. بارالها همواره خود را در میان معصیت می‌بینم، خدایا معصیت کارم و افسرده و گریانم. اما تو کریمی و غفوری و رحیمی، خدایا وقتی که به یاد گناهانم می‌افتم و می‌خواهم که زمین دهان باز کند و من به درون زمین فرو روم. چون از نگاه‌کردن به مردم باایمان و پاک‌باخته و ایثارگر که در اطرافم هستند، شرم دارم. ولی از این کار نیز می‌ترسم و به خود می‌لرزم. می‌ترسم که مرا در پیش شهدا محاکمه کنی و من نیز جوابی ندارم که بدهم و نمی‌دانم که چه‌طور می‌توانم بر صورت شهدا نگاه کنم. خدایا هر آنچه را که در دل دارم، نه می‌توانم بر کاغذ آورم و نه بر زبان. خدایا همیشه نمک خورده ام و نمکدان را شکستم.

انشاء ا… که در زیر سایه توجهات حضرت باری‌تعالی و حضرت ولی‌عصر (عج) همیشه مشغول خدمت به اسلام و مسلمین باشیم. در این موقعیت که سعادت آن را پیدا کرده ام در سپاه که امام فرمود اگر سپاه نبود، کشور هم نبود، خدمت کنم، خیلی خوشحالم و امیدوارم که از این موقعیت به نحو احسن استفاده کنم و هر چه‌بهتر و بیشتر خودم را برای اسلام ساخته و خود را برای جانبازی و ایثارگری آماده‌تر کنم. چرا که حال اسلام عزیز به جوانان پاک‌باخته و ایثارگر نیاز دارد تا پرچم لا اله الا ا… را بر فراز گیتی برافرازند و بر ندای هل من ناصر ینصرنی حسین را که طنین افکنده است و لبیک گو می‌طلبد. انشاءا… که سعادت آن را پیدا کنیم که با لبیک گویان بر ندای حسین (ع) یار و یاور امام عزیزمان باشیم. انشاءا… که خداوند منان هم یار و یاورمان باشد و ما را در راه نیل به اهداف انقلاب اسلامی مان موفق و مؤیدمان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×