تیتر یک
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خوی:

7 محکوم به قصاص در خوی از پای چوبه دار رهایی یافتند

تیر 3, 1402 ۹:۴۵ ق٫ظ زمان مطالعه: 1 دقیقه 10

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خوی گفت: باگذشت اولیای دم، 7 نفر محکوم به قصاص طی یک سال گذشته از پای چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش حرف رک حجت‌الاسلام یعقوب رشت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خوی در گفت‌وگو با خبرنگار آذرباخیش با بیان اینکه گذشت خانواده و اولیای دم از قاتل کاملاً منطبق با آئین رحمت محمدی و مورد رضایت خاص پروردگار است، اظهار داشت: آرمان‌های بلند انسانی در این گذشت‌ها متبلور می‌شود و لازم می‌دانم از همهٔ اولیای دم تشکر خاضعانه داشته باشم که زمینه این بخشش‌ها را فراهم نمودند و از خداوند متعال آرزوی مغفرت واسعه برای مقتولین و صبر و اجر برای بازماندگان آنان دارم و اطمینان می‌دهم این حرکت‌های آمیخته به گذشت و بخشندگی مورد رضای پروردگار هم بوده است.

وی افزود: طی یک سال گذشته با وساطت و تلاش واحد صلح و سازش مستقر در دادگاه 7 نفر محکوم به قصاص؛ با جلب رضایت خانواده مقتولین از پای  چوبه دار رها و به زندگی برگردانده شدند.

حجت‌الاسلام رشت بر از فعال‌نمودن کمسیون رفع تداخلات در شهرستان خوی خبرداد و گفت: متأسفانه کمسیون رفع تداخلات قبلاً چندین سال تعطیل شده بود که پس از حضور به‌عنوان دادستان خوی با همراهی و مساعدت‌های رئیس‌کل دادگستری و دادستان مرکز استان آذربایجان غربی این کمسیونِ مهم در تمام روستاهای شهرستان فعال شد تا هرگونه مشکل مرتبط با کمسیون مزبور، دراسرع‌وقت مطرح و نسبت به رفع آن اقدام گردد.

وی با تأکید بر لزوم حمایت از تولید، اشتغال و واحدهای کارگری، افزود: ما مطابق با برنامه‌ریزی مدون موجود، هر سه ماه با حضور در واحدهای تولیدی و صنعتی فعال در شهرستان خوی، ضمن بازدید میدانی، با برگزاری جلسات تخصصی با حضور کارشناسان حوزه‌های مختلف مربوط به کارخانه‌ها و واحدهای مزبور، نسبت به رفع مشکلات پیشروی آن‌ها اقدام می‌نماییم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خوی با تأکید بر برخورد قاطع و بدون مماشات با برهم‌زنندگان آرامش و امنیت جامعه، تصریح کرد: طی سال‌های گذشته نیز در عمل نشان دادیم در مواجهه با اراذل‌واوباش هیچ ملاحظه‌ای نخواهیم داشت و دستگیری، بازداشت و حتی متواری شدن برخی اراذل بنام نتیجه اقدامات قاطع دستگاه قضایی شهرستان خوی است.

وی با بیان اینکه وجود معتادان متجاهرِ بی‌خانمان و بی‌سرپناه که چهره شهر را نازیبا کرده و اکنون به یکی از مشکلات و چالش‌های جدی شهرستان تبدیل شده است، افزود: راه‌اندازی کمپ ماده ۱۶ برای ایجاد مکانی ثابت در راستای بهبود و ساماندهی کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر ایده‌ای مناسب است که با حمایت‌های مالی دولت که قانون معیّن کرده است، می‌توانیم چهرهٔ نازیبایی شهرمان را التیام بخشیم.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×